Przełącznik kontrastu
- Gru 08, 2020
BAKCYL pomaga uczniom szkół w zrozumieniu podstaw zarządzania swoimi finansami. Lekcje prowadzone są przez bankowców-wolontariuszy. W programie ściśle współpracują: sektor finansowy (ponad 150 banków), instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe. Porozumienie o współpracy w tym zakresie zostało zawarte również pomiędzy Powiatem Zambrowskim, a Fundacją Warszawski Instytut Bankowości i Związkiem Banków Polskich.
Organizujemy również konkursy wiedzy dostosowane do różnych poziomów nauczania. Nasze działania objęte są patronatem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Finansowej, Ministerstwa Finansów oraz większości Kuratoriów, w tym Podlaskiego Kuratorium Oświaty.
Zachęcamy szkoły z terenu powiatu zambrowskiego do udziału w lekcjach edukacyjnych z zakresu finansów i cyberbezpieczeństwa, a także w konkursach edukacyjnych. Udział szkoły w projekcie jest bezpłatny.
Lekcje BAKCYLA realizowane w szkołach ponadpodstawowych
- Rynki finansowe - zaufanie w biznesie
- Moje finanse - myślę przedsiębiorczo
- Mądre inwestowanie
Opis poszczególnych lekcji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://bakcyl.wib.org.pl/szkoly-ponadpodstawowe/
Rekomendujemy przeprowadzenie całego cyklu na każdym poziomie nauczania. W związku z okresem pandemii lekcje BAKCYLA aktualnie są prowadzone wyłącznie w formule online. Po ustąpieniu zagrożenia epidemicznego będą mogły być realizowane również bezpośrednio w klasach. Szkoły chętne do współpracy zapraszamy do rejestracji i umawiania lekcji bezpośrednio przez formularz online: https://dodajlekcje.wib.edu.pl/
REALIZACJA LEKCJI W FORMULE ONLINE
Lekcje prowadzimy z wykorzystaniem platformy webinarowej Clickmeeting. Rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne i nie wymaga instalowania aplikacji. Po umówieniu i zaakceptowaniu przez Koordynatora BAKCYLA terminów lekcji, dostaną Państwo na wskazany adres mailowy ok. 5 dni przed lekcją link do pokoju webinarowego. Logując się do lekcji należy kliknąć w otrzymany link. Rekomendujemy zalogowanie się 5-10 minut przed lekcją w celu sprawdzenia ustawień poszczególnych urządzeń. Platforma będzie wymagała wskazania nazwy użytkownika oraz maila. Dane te służą do jednorazowego logowana, nie są przechowywane. Po zalogowaniu uczestnicy będą oczekiwać w wirtualnej poczekalni do momentu uruchomienia przez wydarzenia Organizatora.
Klasy, które wezmą udział w lekcjach zapraszamy do udziału w konkursie “PRZEDSIĘBIORCZA KLASA”.
Zadaniem klasy jest opracowanie wspólnego projektu (zgodnego z tematem i wytycznymi Organizatora). W każdym semestrze przewidziane jest 1 zadanie projektowe.
Warunkiem realizacji zadania będzie m.in.:
- opracowanie ogólnych założeń przedsięwzięcia
- przyjęcie planu i harmonogramu,
- a także oszacowanie budżetu.
Przewidziane są nagrody finansowe dla klasy. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: https://bakcyl.wib.org.pl/konkurs-przedsiebiorcza-klasa/
POZOSTAŁE KONKURSY:
Ø Konkurs Milion na Bank (zamknięcie gry nastąpi 25.02.2021 o godz. 23:59)
Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w całym okresie trwania konkursu mają nie mniej niż 15 i nie więcej niż 20 lat (szczegółowe warunki uczestnictwa zostały opisane w Regulaminie Konkursu). Uczestnik Konkursu Milion na Bank bierze udział w internetowej grze inwestycyjnej „Pierwszy milion“. Gra jest symulacją inwestowania. Celem jest zgromadzenie wirtualnego kapitału w wysokości co najmniej 1000.000,00 zł (słownie: jednego miliona złotych) w jak najmniejszej liczbie tur. Należy ukończyć minimum jedną turę. Po każdej turze uczestnik może zapisać grę i powrócić do niej w innym terminie. Do decyzji uczestnika Konkursu pozostaje wybór produktów finansowych.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości wraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!
Każdy uczestnik samodzielnie zgłasza swój udział w Konkursie poprzez założenie konta na stronie: https://uczniowie-2020.gra.1milion.edu.pl/pl/logowanie-rejestracja
Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe dla uczniów. Szczegóły: https://bakcyl.wib.org.pl/milionnabank/
Ø Konkurs Score Hunter Junior (zamknięcie gry nastąpi 30.04.2021 r.)
Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych (od 16 roku życia za zgodą przedstawiciela ustawowego), który jest realizowany na platformie Score Hunter (Moduł Juniorski). Organizatorem Konkursu jest Biuro Informacji Kredytowej SA.
Fundacja Warszawski Instytut Bankowości jest Partnerem projektu. Zadaniem uczestnika jest zdobycie jak największej liczby punktów w grze, poprzez wykonywanie misji i wyzwań na platformie. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat budowania
wiarygodności finansowej, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z produktów kredytowych oraz ochrony własnej tożsamości. Do wygrania atrakcyjne nagrody zarówno dla uczniów, szkół i nauczycieli koordynujących Konkurs w szkole!
By wziąć udział w Konkursie uczniowie muszą zarejestrować się na platformie: www.junior.scorehunter.edu.pl (wcześniej szkoła musi zostać zgłoszona do udziału w Konkursie przez koordynatora).
Szczegóły: www.bakcyl.wib.org.pl/score-hunter/
Warszawski Instytut Bankowości