Już po raz 10. w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie odbyła się Sesja Humanistów. W uroczystości wzięli udział: Starosta Zambrowski Stanisław Władysław Ożlański, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Zbigniew Teofil Jach, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marta Konopka, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Sławomir Baran. Wśród zaproszonych gości byli również pani Jolanta Chrostowska – Sufa, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Agnieszka Krasinkiewicz, opiekun Teatru Młodego Aktora w Centrum Kultury oraz nauczyciele wraz z delegacjami uczniów z zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Sesje Humanistów wpisały się na stałe w kalendarz szkolnych imprez w ZSA. Ich tematyka była zawsze ciekawa, a co najważniejsze różnorodna, o czym świadczą myśli przewodnie: Odkryć człowieka, Broniąc życia, Promuj swoją klasę!, Żyj z pasją!, Cudze chwalicie, swego nie znacie, Magia teatru, Przeszłości czar…, Podróże kształcą, Magiczny świat filmu.

W tym roku temat sesji nawiązywał do świata kultury. Młodzież miała okazję wysłuchać ciekawych referatów na temat: Skarby kultury w muzeach PodlasiaMagiczne zakątki w naszym regionie oraz odpowiedzieć na pytanie: Co może być recepta na nudę?
O swoich związkach ze światem kultury, czyli idei Dyskusyjnych Klubów Książki, opowiedziała pani Jolanta Chrostowska – Sufa, która taki klub prowadzi w Zambrowie. 
O Teatrze Młodego Aktora i zbliżającym się jubileuszu jego działalności mówiła pani Agnieszka Krasinkiewicz. Ostatnim punktem programu był występ młodych adeptów sztuki aktorskiej. Uczestnicy sesji obejrzeli fragment sztuki pt. Kandydatki na żonę.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszyscy jego uczestnicy mogą powtórzyć za Johannem Gottfriedem Herderem : Kultura umożliwia rozkwit najpiękniejszych zdolności człowieka.

źródło: ZSA w Zambrowie