Wczoraj (14.11) społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie uczciła Narodowe Święto Niepodległości, którego 99. rocznicę obchodziliśmy w minioną sobotę. Spotkanie było okazją do chwili refleksji oraz wsłuchania się w montaż słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież szkolną.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przybyłych gości przywitał dyrektor placówki Ireneusz Rudnicki. Wśród nich był Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, który w swoim przemówieniu podkreślał, jak ważny jest Dzień Niepodległości oraz że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Do społeczności ZS1 list z tej okazji skierował również Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

Na dekoracji przygotowanej na uroczystość widniały trzy daty; insurekcji kościuszkowskiej, powstania listopadowego oraz powstania styczniowego. Do nich też w znacznej mierze nawiązywało wystąpienie przygotowane przez uczniów. Oprócz cennych informacji, zgromadzeni na hali ZS1 mogli wysłuchać wielu patriotycznych pieśni i utworów.

Warto podkreślić, że część artystyczną przygotowali  uczniowie 3B LO (Dominika Gosk, Ida Milewska i Zuzanna Ogórkowska), 1 TI (Krystian Dąbrowski), 1 TŻ (Ewa Leniewska), Julia Tyszko z 1A LO oraz Ewa Lipińskiej z 2 LO.

W czasie uroczystości wyróżniono również i podziękowano uczennicy Idzie Milewskiej, która w ubiegłym roku miała najwyższą średnią ocen we wszystkich szkołach powiatu zambrowskiego i otrzymała stypendium Starosty Zambrowskiego.