W niedzielę (17 września) w Łętownicy odbyły się obchody upamiętniające 78. rocznicę bitwy, jaka rozegrała się w tej miejscowości w trakcie wojny obronnej 1939 roku. Jak co roku w uroczystościach udział wzięła delegacja Powiatu Zambrowskiego, w osobach Starosty Roberta Macieja Rosiaka oraz Wicestarosty Stanisława Rykaczewskiego.

W trakcie uroczystości odśpiewano hymn narodowy oraz złożono wieńce pod pomnikiem żołnierzy 18 Dywizji Piechoty poległych w bitwie pod Andrzejewem. Dodatkowym wydarzeniem było symboliczne odsłonięcie muralu poświęconego bitwie. W ramach obchodów odbył się również I Otwarty Bieg śladami bitwy stoczonej pod Łętownicą i Andrzejewem oraz odprawiono Mszę świętą. Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu w Andrzejewie.

Przypomnijmy, bitwa pod Andrzejewem i Łętownicą była ostatnim bojem 18 Dywizji Piechoty. Po nieudanej próbie odbicia Zambrowa, formacja ta próbowała przebić się z niemieckiego okrążenia właśnie pod Łętownicą i Andrzejewem. Wraz z rozbiciem 18 DP, przestała też istnieć Samodzielna Grupa Operacyjna „Narew”.