Przełącznik kontrastu

Starostwo Powiatowe w Zambrowie
ul. Fabryczna 3
18-300 Zambrów
sekretariat - 86 271 24 18, 86 271 32 96
fax. sekretariat - 86 271 20 92
Wydział Komunikacji i Transportu
86 271 32 53

godziny pracy urzędu: pn-pt 7:30-15:30

sluch

eZdrowie
ASF
HIV1
Cyfrowy Urzad Wrot Podlasia Zbycie pojazdu
MZ kampania
KAS
RPP
Krajowa Mapa Zagrożeń
Rodzina 500+
 
loteria
 
monitor polski 
dzienniki ustaw 
bn-1 
 bn-2
 bn-3
 bn-4
 baw
 epuap
 esp2
 GIS Podlasia

Spółka Szpital Powiatowy w Zambrowie pozyskała 6 mln. dofinansowania z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z przeznaczeniem na rozbudowę izby przyjęć oraz budowę lądowiska dla helikopterów, co z kolei spowoduje uruchomienie wyczekiwanego przez wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego oraz kierowców podróżujących ruchliwą krajową "ósemką", szpitalnego oddziału ratunkowego (tzw. SOR).   

Oprócz budowy lądowiska dla helikopterów, za pozyskane pieniądze Szpital Powiatowy w Zambrowie doposaży też placówkę m.in. w dodatkowe łóżka, stół operacyjny czy przenośny rentgen. Usprawnieniem pracy szpitala będzie też zatrudnienie na stałe w SOR lekarza. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. Warto zaznaczyć, że 1 300 000, 00 zł inwestycji stanowi wkład własny organu założycielskiego i prowadzącego, czyli Powiatu Zambrowskiego.

Inną bardzo dobrą informacją dla mieszkańców powiatu zambrowskiego jest fakt, że Szpital Powiatowy w Zambrowie podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na badania rezonansem magnetycznym. Po dwóch latach od otwarcia pracowni rezonansu magnetycznego badanie od 1 grudnia wykonywane jest bezpłatnie. Podstawą kontraktu na przyszły rok będzie jego wykonanie w grudniu br.  

Szpital Powiatowy w Zambrowie ma też wiele planów na przyszły rok. Jest to m.in. projekt badań kolonoskopowych. W ciągu najbliższych dwóch lat w zambrowskim szpitalu zostanie zrealizowanych ok. 1000 tego typu badań.