baw
 epuap
 esp2
 GIS Podlasia

25 marca 2017 roku na trasach biegowych w Porytem - Jabłoni odbyły się Igrzyska Powiatowe w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyło 132 uczniów (68 dziewcząt i 64 chłopców) reprezentujących 6 szkół. Sędzią głównym zawodów był Zenon Mościcki.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

Dziewczęta 2006 i młodsze               600m.

1. Wądołowska Maja                        SP 4 Zambrów                          50
  2. Stańczyk Julia                               SP 5 Zambrów                          49
  3. Wiśniewska Ewelina                     SP Rutki – Kossaki                   48

Dziewczęta 2005 r.                 700m

1. Bodzianowska Natalia                  SP 4 Zambrów                          50
  2. Dębek Anna                                  SP 4 Zambrów                          49
  3. Łada Natalia                                  SP Wiśniewo                            48

Dziewczęta 2004 r.                800m

1. Krajewska Gabriela                      SP 4 Zambrów                          50
  2. Łada Gabriela                                SP Wiśniewo                            49
  3. Łuniewska Gabriela                      SP Rutki – Kossaki                   48

Chłopcy 2006 r. i młodsi                   600m

1. Ołdakowski Jakub                         SP 4 Zambrów                          50
  2. Gwardiak Jakub                            SP 4 Zambrów                          49
  3. Potęga Kamil                                SP 3 Zambrów                          48

Chłopcy 2005r.           700m

1. Kulesza Mateusz                           SP 3 Zambrów                          50
  2. Dębnicki Maciej                            SP 4 Zambrów                          49
  3. Romanowski Bartosz                    SP 4 Zambrów                          48

Chłopcy 2004r.                       800m

1. Plona Marcel                                 SP 4 Zambrów                          50
  2. Czartoszewski Patryk                    SP 4 Zambrów                          49
  3. Dąbrowski Sebastian                    SP 4 Zambrów                          48

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Zambrowie, współorganizatorem Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zambrowie.

Drużyny, które w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły 1-3 miejsce otrzymały puchary, za miejsce 4-6 dyplomy. Zawodnicy, którzy w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli 1-3 miejsce otrzymali medale. Nagrody wręczył Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos.

Do organizacji zawodów aktywnie włączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jabłoneczki” w Porytem – Jabłoni. Udostępniły biegaczom Świetlicę Wiejską, przygotowały gorącą herbatę, kanapki i ciasto. Serdecznie dziękujemy.

Szkoły, które w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły 1-3 miejsce wywalczyły awans do Finału Grupy Zachodniej. Awans do dalszych zawodów wywalczyli również zawodnicy, którzy zajęli w biegach miejsca 1-6 a ich drużyny nie uzyskały awansu.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zambrowie składa podziękowanie Urzędowi Gminy w Zambrowie za udostępnienie tras biegowych do rozegrania zwodów, Markowi Pietranik za organizację zawodów, nauczycielom za sprawne przeprowadzenie biegów oraz Starostwu Powiatowemu w Zambrowie za zakup nagród.